Midden-Groningen huisvest ruim voldoende asielgerechtigde vergunninghouders

ZUIDBROEK - De gemeente Midden-Groningen heeft de taakstelling voor het huisvesten van vergunninghouders 2017 gehaald.

In de tweede helft van 2017 moesten de drie gemeenten Hoogezand-Sappemeer, Slochteren en Menterwolde samen 38 vergunninghouders huisvesten, dat zijn er 47 mensen geworden.

Elke Nederlandse gemeente moet jaarlijks een bepaald aantal asielgerechtigde vergunninghouders huisvesten.

Aan de taakstelling voor het eerste halfjaar van 2018 wordt gewerkt. In dit half jaar moet gemeente Midden-Groningen 48 vergunninghouders huisvesten. De voorsprong uit het vorige halfjaar wordt meegeteld. Wethouder Anja Woortman reageert verheugd: “Ik ben blij dat we in een goede samenwerking met de corporaties er in geslaagd zijn zo veel vergunninghouders een veilige plek te bieden in onze gemeente.”

Midden-Groningen pakt de begeleiding van statushouders voortvarend aan. Humanitas maakt in opdracht van Midden-Groningen statushouders wegwijs in onze gemeente en helpt hen met belangrijke regelzaken.